Купуючи човни для риболовлі та прогулянок на водних просторах з полівінілхлориду, необхідно ретельно ознайомитись з рекомендаціями виробників та фахівців щодо дотримання оптимального рівня тиску в плавальному засобі. Оскільки від цього моменту залежить довговічність та правильність застосування човна. При недотриманні правильного тиску плавзасіб з ПВХ буде схильний до зайвих навантажень, і досить швидко може зноситися.

Робочий тиск у ПВХ-човнах

Оптимальні показники тиску в надувних плавзасобах з полівінілхлориду повинні змінюватись в діапазоні від 250 до 300 мБар. Для вимірювання показників необов'язково застосовується манометр. Тиск човна можна визначити візуально: балони при натиску на них не повинні прогинатися більш ніж на 15мм і видавати легкий "дзвін" при легкому ударі або ляпанні по поверхні виробу.

Плавальний засіб при правильних показниках робочого тиску має високу жорсткість і міцність, і, відповідно, безпеку для пересування по водних просторах.

Для накачування плавального засобу з полівінілхлориду можна замовити електричний насос для човна чи ручного типу. Ціна безпосередньо залежить від розмірів та габаритів виробу.

Недоліки низького рівня тиску в човні ПВХ

Низькі показники також небезпечні для плавального засобу, як і підвищені, і можуть мати наслідки такого роду:

  • засіб, недостатньо накачений, має малий рівень жорсткості, що призводить до зниження стійкості судна, а також збільшення навантажень на основу з можливим пошкодженням поверхні;
  • погано накачений човен колібрі, або інший вид плавального засобу з ПВХ, набагато легше ушкоджується при найменшому зіткненні з гілками або камінням.

Таким чином, можна зробити висновок, що знижений рівень тиску в ПВХ човні призводить до максимальної вразливості виробу до пошкоджень і атмосферних явищ.

Мінуси високого тиску в човнах ПВХ

Перш ніж купити плавзасіб необхідно ознайомитися з проблемами, які можуть виникнути за високих показників тиску в плавзасобі. До них відносять такі факти:

  • небезпека вибуху виробу. При високому рівні тиску або перегріву на сонці можуть постраждати шви та латки, для яких використовується спеціальний клей з низькими показниками температур реактивації. Незважаючи на те, що сучасні вироби виготовляються із міцних та зносостійких тканин, навіть вони можуть, при неправильному накачуванні виробу та порушенні рівня тиску, стати непридатним.

Важливо! Дотримуйтесь рекомендацій виробників і, накачуючи човен із ПВХ, дотримуються оптимальних показників тиску!