Перші згадки про спортивне обладнання, відоме як шведська стінка , зустрічалися ще в 1793 році. Вона дуже популярна у Швеції, тільки там про неї знають як про “раму з перекладинами”. Але вперше виготовили аналог сучасної шведської стінки не шведи.

Історія появи

Великий німецький педагог Йоганн Крістоф Фрідріх Гутс-Мутс ретельно вивчав питання фізичного розвитку молоді. Об'єднавши всі свої знання, він вигадав спортивний снаряд, який оптимально підходив для дітей, підлітків та молодих людей. Головною метою педагода було:

  • забезпечити гармонійний розвиток учнів;
  • створити оптимальні умови для фізичних вправ із мінімальними витратами;
  • підняття бойового духу нації;
  • зміцнити здоров'я молоді.

Педагог перший почав використовувати сходи як спортивний снаряд. Брусами та додатковими спорядженнями її доповнив його співвітчизник, офіцер Фрідріх Людвіг Ян. Який створив безліч спортивних клубів, агітував молодь займатися спортом та розвиватися.

Поява у Швеції

У Швеції про гімнастичну стінку дізналися завдяки поету, філософу та вченому Перу Хенріку Лінгу. Причина, чому він почав вивчати питання спортивного обладнання та інвентарю – артрит, яким він страждав. Шукаючи способи полегшити біль і зберегти здоров'я, він навіть закінчив медичну академію. Під час своїх подорожей він дізнався про особливе спортивне спорядження і, незважаючи на труднощі та перешкоди, включив його освітню систему Швеції. Не дивно, що вчений так наполегливо хотів її використовувати, адже обладнання мало безліч переваг:

  • проста конструкція;
  • практичність - використовується як у приміщенні, так і на вулиці;
  • забезпечує збалансоване навантаження на всі групи м'язів;
  • позитивно позначається на силі та витривалості;
  • підходить для тренувань дорослим та дітям.

У країнах СНД шведська стінка з'явилася порівняно нещодавно – на початку ХХ століття. Зараз це головний атрибут кожного спортзалу, без нього неможливо уявити спортмайданчик. Її навіть встановлюють у квартирах, що робить заняття спортом максимально доступним.

Купити обладнання з цікавою історією можна в інтернет-магазині YDA. У ньому є безліч варіантів та моделей спортивного інвентарю, вигідна ціна якого приємно дивує. Магазин пропонує власну продукцію, гарантуючи відмінну якість та безпеку всіх снарядів та тренажерів.